Dodaj stronę do...

Bookmark dodajdo.com
Add to Technorati Favorites

niedziela, 8 listopada 2009

Dodatki do You Yube


Czasem zdarzyć się może,że na You Tube znajdziemy jakiś kawałek,którego nigdzie indziej znaleźć nie możemy,a chętnie posłuchalibyśmy go jako w formacie mp3.
Bardzo przydatnym staje się wówczas dodatek YOU TUBE TO MP3 ,który konwertuje dzięki TEJ sprytnej stronce video do formatu MP3


Dodatek bardzo dobrze spisuje się z Firefoxem i Flock'iem(nie wiem czemu taka świetna przeglądarka jest tak mało popularna...obecnie dostępna jest wersja Onet Edition),co do IE...nie wiem,a można go pobrać stąd.
Z boku pojawią się dwa linki:
które przeniosą nas na wyżej wspomniana stronę.

Kolejnym dodatkiem,który może nam się przydać jest Better YouTube.Do pobrania stąd bądź stąd. .Do prawidłowego działania Better You Tube potrzebny jest nam Greasemonkey,znany chyba wszystkim i popularny dodatek.Po zainstalowaniu tego dodatku pod clipem video pojawi się taki odnośnik

W ten sposób możemy pobrać video.Naciśnięcie tego odnośnika przeniesie nas na stronę Flash Load i pojawią się tam dwa przyciski:jasno niebieski i jasno brązowy.

W obu przypadkach należy prawym przyciskiem myszy najechać na jeden z nich(w zależności na który mamy ochotkę)a następnie lewym przyciskiem myszki nacisnąć "Zapisz element docelowy jako...".Jeśli mamy natomiast menadżer pobierania(choćby np.FDM) wystarczy tylko LPM(lewy przycisk myszy)a reszta zrobi się już prawie sama.

Jeśli chodzi o pobieranie clipów z You Tube jest jeszcze jeden dodatek,który chciałbym polecić,a mianowicie Easy YouTube Video Downloader .Zasada działania jest banalnie prosta i podobna dodatku opisanego wyżej.Po jego instalacji z lewej strony pojawi się odnośnik z formatami w jakich zechcemy zapisać wybrany clip.


W zależności w jakim formacie chcemy zapisać robimy dokładnie to co w przypadku wyżej opisanego dodatku,czyli PPM naciskamy wybrany przez nas format w którym video ma być zapisane(FLV,3GP,MP4)następnie LPM naciskamy "Zapisz element docelowy jako..." .I po bólu.

Na koniec jeszcze dwa dodatki.jeden z nich bardzo popularny i na prawdę dobry,czyli Video DownloadHelper pozwalający na pobieranie i konwersję clipów video,do pobrania stądTutaj znajduje się cała galeria video jak całkowicie wykorzystać VideoDownloadHelper .Aby przeprowadzić konwersje pobranego pliku do wybranego przez nas formatu potrzebna jest mała zewnętrzna aplikacja.Można ją pobrać stąd.

Ostatnim jest dodatek twórców jednego z moich ulubionych dodatków FOX TAB(który przy okazji bardzo polecam),a mianowicie Google Tube-You Tube Player .Jest on bardzo prost w użyciu.Na dole strony pojawi się nam czerwony kwadracik z białym kółeczkiem w środku.Nie wchodząc na stronę You Tube możemy znaleźć dowolny clip,zmieniać kolor playerka,jego wielkość,także przesuwając go w dowolne miejsce strony.Fajny,prosty,przydatny.

Jest jeszcze kilka całkiem niezłych dodatków,ale nie będę ich opisywał ,bo są dość proste w użyciu i działaniu.Ograniczę się więc do podania linków:

1)1-Click YouTube Video Download
2)YouTube Video Downloader
3)Fast Video Download (bardzo fajny dodatek do pobierania video)-instalacja także TU

Brak komentarzy: